יהלומי מעבדה או יהלום אמיתי

רכישת תכשיט כל שהוא, ובפרט טבעות אירוסין המכילות בדרך כלל יהלום אמיתי, היתה מאז ומעולם בגדר חוויה רצויה לכל אישה באשר היא.ואולם לא פעם נשמעות בחלל האוויר אמירות שונות, בהקשר לסוג יהלום הקרוי "יהלום מעבדה". מהם בעצם יהלומי מעבדה, ומה ההבדל בינם לבין יהלומים אמיתיים? כיצד ניתן לזהות את ההבדל בין הסוגים השונים של יהלומים? היכן ניתן להשיג טבעות אירוסין המכילות יהלום אמיתי, איכותי, שערכו לא יסולא בפז? כל התשובות בהמשך המאמר.

יהלום מעבדה – מה זה בעצם

יהלום מעבדה הוא הכינוי הבלתי מחמיא בעליל, שניתן ליהלום לכאורה, שיוצר מחומרים סינתטיים, בדרך כלל קוורץ או זכוכית. הקוורץ הוא סוג של מינרל סליקטי, שהמראה שלו עלול להיתפס כזהה לזה של המראה של יהלום אמיתי. הזכוכית עצמה עשויה מחול, שחומם לטמפרטורות גבוהות והתגבש לכדי מה שמוכר לנו כיום כזכוכית. הזכוכית היא לרוב מעשה ידי האדם, בעוד הקוורץ הוא חומר המצוי בטבע, והוא נגיש מאד וזול, בוודאי ביחס ליהלומים האמיתיים. תכשיטים זולים, עשויים להכיל גם מה שמכונה יהלום מעבדה, קרי יהלום שיוצר במעבדה, במטרה להעניק לו מראה זהה לזה של היהלום.

איך מזהים יהלום אמיתי

ישנן מגוון רחב של שיטות לזיהוי יהלומים עשויים זכוכית וקורץ. הרוב המכריע של השיטות הללו אכן קל ליישום. מדובר בדרכים שונות לזיהוי, שכל אחר מהן כרוכה באבדן מינימאלי. עם השיטות כאמור ניתן למנות את שיטת החימום והקירור, מבחן השקילה, שיוף היהלום וספירת 5 פאות, שהן מספר הפאות של יהלום אמיתי.

מבחן השקילה – משקלו הסגולי של הלום אמיתי הוא גבוה לאין שיעור ממשקלו הסגולי של כל חומר. כיון שכך, הוא נחשב ליהלום האולטימטיבי, שכדאי לשכן אותו בתוך תכשיט שניתן במנה לאישה.

גם שיטת החימום והקירור ידועה היטב בין אנשי המקצוע. ניתן לקחת את היהלום לכאורה שקבלתם או שאתם מתעתדים לקבל, לחמם אותו לטמפרטורה גבוהה ואז להשליך את היהלום למים קרים. יהלום אמיתי ישרוד את הבדל הטמפרטורות. יהלום מעבדה פשוט יתפרק לרסיסים.

ואם מחפשים שיטה פשוטה יותר, הריהי בדיקת הקצוות של היהלום. אם יש בו קצוות מעוגלים, הרי שהוא לא אמיתי. זאת, כיוון שקצוות של יהלום אמיתי לאולם אינם מתעגלים. זאת, מפאת החוזק של היהלום שאיננו מאפשר לשייף אותם, אלא בעזרת יהלום אחר.

אם יש לך עניין ברכישת יהלום אמיתי באתר דיימונד  ולא יהלום מעבדה, זה המקום הנכון עבורך. המקצוענים של דיימונד פקטורי, עוסקים אך ורק בעיבוד ובמכירה של יהלומים איכותיים ללא פשרות. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולהבטיח לעצמכם שהיהלום הבא שתרכשו יהיה אמיתי, מלוטש היטב ועם מספר קטן ביתר של פגמים המפחיתים בערכו. יהלום אמיתי ראוי לאישה אמיתית ביותר, אשת חיל שהיא שילוב מעולה של אם, אחות ומורה.

אולי תאהבו גם את

טבעות אירוסין
כמה עולה טבעת אירוסין

שאלת העלות והמחיר של טבעת האירוסין, היא שאלה מורכבת ומסובכת למדי. המחירים של טבעות אירוסין וטבעות מורכבות בכלל, יכולים לנוע בטווח שבין 1,000 ₪ במקרה

קראו עוד »