הכיור שלך סדוק – מה לעשות?

כיום ישנם סוגים רבים של כיורים העשויים מחומרי גלם שונים, כאשר הכיור עשוי מחומר איכותי ובצורה טובה אין סיבה שהוא ייסדק גם לאחר שנים רבות, אך לאחר בלאי ארוך שנים גם כיור איכותי עלול לסבול מסדק. רוב הפעמים, סדקים בכיור הביתי נגרמים מנפילת חפץ כבד על השיש ובכך נוצר שבר.

מעבר לפגיעה במראה האסתטי, שבר בכיור עלול להיות מאוד בעייתי במהלך השימוש בכיור וגורם לנזילות. אם ברשותכם כיור סדוק, הוסיפו לקרוא וגלו כיצד מטלפים בכך.

 

מה נדרש כדי לתקן כיור סדוק?

לא פעם נשאלת השאלה, אם יש ברשותנו כיור סדוק אם מומלץ לקנות כיור חדש או האם ניתן לתקן אותו. השאלה שיש לשאול את עצמנו, היא האם תיקון הכיור יעלה על סכום קניית כיור חדש ואז בהחלט מומלץ לקנות חדש. במרבית המקרים ההפך הוא נכון, ומומלץ לתקן את הכיור הקיים שלנו. כל חומר גלם דורש תיקון אחר ולכן יש ראשית להכיר את חומרי הגלם השונים, להלן כמה דוגמאות:

  • פורצלן – מגיע כמשטח ולכן קיים במספר צבעים.
  • אמייל – עשוי מברזל ומצופה באמייל.
  • אקריל – טרנד חדש המוכיח את עצמו בגלל תחזוקת ניקוי פשוטה.
  • נירוסטה – לרוב יהיה בשימוש במסעדות.
  • חרס – בעל ברק וקל לניקוי, לכן נפוץ יותר בבתים פרטיים.

 

בכדי לתקן סדק בכיור אקרילי, יש לחמם את הפלסטיק בחום גבוה ולהדביקו חזרה ובכך נאטום את הסדק. נצבע ונשייף כדי שלא תישאר "גבעה". תהליך זה מצריך בעל מקצוע מאוד איכותי שיודע את העבודה ומכיר את החומר ולכן אין להתפשר על בעל מקצוע לא מנוסה בתחום זה.

אם בידיכם כיור פורצלן או חרס, זכיתם באפשרות לתקן אותו לבד מכיוון שניתן לתקן אותם ולהחזירם למצבם המקורי בשימוש עם חומר איטום שקוף ופשוט לשימוש המתייבש מהר.

 

האם תמיד מומלץ לתקן את הסדק באופן עצמאי?

הפיתוי לתקן בעצמנו את הסדק הוא גדול וישנם מספר מדריכים פשוטים באינטרנט. כפי שצוין, ישנם מקרים שניתן לעשות זאת בפשטות אך במירב המקרים מאוד מומלץ להיעזר במומחה וזאת בכדי למנוע חזרה של הסדק והעמקתו ובכך להוריד את הסיכויים לשחזר את הכיור הקיים.

 

איך להימנע משחיקת האיטום?

כל חצי שנה יש לחדש את האיטום. חומרי האיטום הינם חומרים שחיקים אותם יש לחדש כל כמה חודשים ובמקסימום כל חצי שנה. איטום סדק זהו פתרון זמני מוצלח או יותר פחות – תלוי בסוג הכיור עצמו. בחרס לדוגמה, סדק אחד עלול להתרחב ולפורר את הכיור גם לאחר האיטום. איטום לא נכון יגרור קניית כיור חדש.

 

לסיכום

אם יש לכם מעט ניסיון בעבודה על כיורים או סבלנות ללמוד מסרטונים, ניתן יהיה בחלק מהפעמים לתקן לבדכם את הסדק אך יש לזכור שצריך לתחזק את זה כל כמה חודשים.

כיור

אולי תאהבו גם את

ספרים ראשית
איפה שמים את הספרים בבית?

כחלק ממגמת המעבר לחיים טכנולוגיים יותר, והשימוש ההולך והגובר של מוצרים אלקטרוניים בחיינו – ישנם מוצרים או פעולות שעשויות להיתפס כיום כמיושנות. אחת מפעולות אלו

קראו עוד »